Windows 7 nepodporují FDD – alespoň v Beta 1

Manželce umřel notebook, chce spustit opravnou instalaci. A jelikož má v BIOSu nastaven SATA disk ve formátu AHCI, je nutné operačnímu systému Windows XP dodat při bootování instalačního CD správný ovladač (stisknutím F6). Ovladač jsem od výrobce notebooku stáhnul, připojil ke svému notebooku USB FDD Teac a čekám, čekám – a kýženého písmenka A: se nedočkám. Windows 7 Beta 1 prostě prehistorickou technologii jménem Floppy Disk Drive nepodporují.

Teď už ani není důležité, jak jsem přípravu disketové jednotky vyřešil (nejjednodušším způsobem – šel jsem o patro níž k desktopu s Windows Server 2008), ale spíš mne zajímalo, jestli se o tomhle problému na netu ví a zdali event. existuje řešení. Jedno ano, ale že by bylo naprosto bezpečné, tak to zase ne.

Spočívá v nahrazení souboru \windows\system32\drivers\sfloppy.sys jeho variantou z Windows Vista SP1. Dočetl jsem se i o nahrazení souborem z Windows XP. Důležité je vzít v potaz správnou bitovou platformu, tj. x86 vs x64.

Nahrazení tohoto souboru nejde jen tak, je nutné si pomoci cmd příkazy takeown a icacls. K souboru sfloppy.sys je nutné pomocí takeown převzít vlastnická práva a pak pomocí icacls zakázat (Deny) práva účtu SYSTEM. Poté je možné soubor smazat. A následně do správného adresáře nahrát soubor sfloppy.sys z Vist SP1.

Zobrazit komentáře