Windows 7, WMDC 6.1, WM 6.1 a pěkný špek

Jako mnoho jiných jsem neodolal a nainstaloval Windows 7 Ultimate Beta 1. A stejně jako mnoho jiných zažívám naprosto rozdílné pocity oproti prvním dnům s Windows Vista. Takhle měly Visty vypadat od začátku a Windows XP by definitivně patřily do pekel! Ačkoliv je to beta, je to použitelné. Dneska jsem se ale nechal pěkně nachytat, přestože jsem se teoreticky mohl s podobnou chybou potkat už ve Vistách.

Pracuji na notebooku, lezu na net, stahuji poštu z Exchange serveru, komunikuji přes Mirandu, prostě vše v pohodě. Poté, co jsem dokončil přípravu testovacích VHD souborů pro nového uchazeče o práci, jsem je chtěl nakopírovat na dedikovanou stanici v té samé doméně. A to byl kámen úrazu. Nemůžu si přimountovat disk této mašiny. Přitom pingnout si na ni můžu, telnet na 445 také jede. Protistrana byly WXP SP3, ze zoufalství jsem jim už i měnil nastavení, aby zahazovaly LM a akceptovaly pouze NTLM2, NTLM a posílaly zpět výhradně NTLM2. Pořád nic. Kolegové hrozný smích, protože jim z Windows 7 připojení šlapalo. Tak jsem se kousnul, že na tohle přeci musím přijít. No přišel – a nadával jsem si do hrozných ….

image

Z tohoto obrázku to ještě není tak patrné, ale přeci jenom moji pozornost upoutala pravá spodní ikona – nabíjel jsem si totiž přes USB HTC Touch Pro. V tu chvíli mne osvítil duch svatý. Problém je určitě v “Bindings Order”. Kruci ale kde je najít? Musím přiznat, že mi fakt dost dlouho trvalo, než jsem stiskl levý Alt – stydím se.

image

Pak už to byla brnkačka – Advanced, Advanced Settings…, Yes, Adapters and Bindings a zde jsem viděl příčinu problémů.

image

Přesunul jsem tedy “Local Area Connection 2” až dolů před [Remote Access connections] a rázem začaly fungovat “microsoftí” protokoly.

Zobrazit komentáře