TortoiseSVN - jak se zbavit neustálých výzev k zadání jména a hesla

Pakliže používáte TortoiseSVN a ačkoliv jste v minulosti zadali, aby se pamatovalo jméno a heslo při přihlašování k nějakému Subversion repository, nicméně TortoiseSVN vás pořád otravuje s opakovaným zadáním jména a hesla, vězte, že problém je v datovém souboru ve vašem profilu, který TortoiseSVN neumí přepsat. K uvedenému chování dochází po změně uživatelského hesla - čili např. každé 3 měsíce, jak si vynucuje striktní firemní GPO.

Náprava spočívá ve smazání takového souboru. Ve Vistách jsem je našel v adresáři c:\Users\username\AppData\Roaming\Subversion\auth\svn.simple\. Zde je nutné prozkoumat textové soubory a smazat ty pravé. Já používám Subversion server běžící pod Apachem s vícero repository, takže jsem musel smazat víc textových souborů.

Na Windows XP/2003 se jedná o adresář c:\Documents and Settings\username\Application Data\Subversion\auth\svn.simple\.

Pro zajímavost - o adresář "vedle" se nachází soubor povolující přístup k určitému SVN serveru, jehož certifikát se tváří nedůvěryhodně a já jej při prvním přístupu povolil tlačítkem Accept & Save. Je to adresář c:\Users\username\AppData\Roaming\Subversion\auth\svn.ssl.server\.

Zobrazit komentáře