Nasazena nová verze BlogEngine.NET

Přesně před měsícem jsem musel dočasně zakázat komentování všech příspěvků, protože množství spamových komentářů přesáhlo kritickou mez. Používal jsem BlogEngine.NET 1.5, jenž trpěl slabinou, kterou šikovní spammeři dokázali využít. Posledních pár večerů jsem strávil se zdrojovým kódem poslední verze BE.NET 1.6.2.46, doplnil lokalizaci, ošetřil prasácky napsané stringy přímo ve zdrojáku, upravil motiv, ošetřil ukládání unicode znaků, doplnil další rozšíření, verzi pro tisk atd. Výsledkem je aktualizovaná verze, do níž jsem ještě namontoval Addthis.com a Pdfpal.com.

Tato nová verze nepůsobí navenek nijak převratným dojmem, ale to podstatné je ukryto v administračním modulu dostupném po přihlášení privilegovaného uživatele.  Vévodí tomu zcela nový dashboard, jenž přehledně zobrazuje vše, co je v blogu potřeba zkontrolovat. Zcela přepracovány jsou výpisy všech dostupných objektů, ať již to jsou příspěvky, komentáře, stránky, uživatelé, role, práva. Pokud je potřeba psát nový článek přes web, je k dispozici aktualizovaná verze TinyMCE. Nejdůležitější změny (alespoň pro mne) se ukrývají ve správě komentářů, v antispam filtrech, v pravidlech automatického zamítání/potvrzování komentářů.

Přemýšlel jsem, jak neotrávit české komentátory a přitom snadno odblokovat ty různé indické či pákistánské spammery či celosvětové roboty. Nasazení recaptcha mi přijde strašně brutální, pamatuji si, jak jsem to už málem vzdal na blogu Michala Valáška, když mi to vybíralo slova s francouzským e grave. Svěřit české komentáře online antispamové službě taky není úplně bezpečné. Nakonec jsem zvolil řešení takové, že český uživatel snad pochopí, cizinec se, doufám, nečapne. A až se to provalí, tak holt změním otázku, námětů se najde dost.

Zobrazit komentáře