Vraťte mi do IE9 oddělený box pro vyhledávání!

Nenávidím na IE9 jednu věc a tou je integrované pole pro URL sloužící též k zadávání vyhledávacích pojmů na zvoleném vyhledávači. Dříve jsem byl zvyklý dotazy případně upřesňovat, nyní mi v URL zmizí a upřesňovat jdou pouze v horní části webové stránky příslušného vyhledávače. Hledal jsem v Možnostech, zdali není možné okno znovu zapnout, není. Mně snad nezbyde nic jiného, než přejít na Firefox 4, který se mi oproti IE9 líbí daleko víc (a funguje v něm i ta zpropadená RB, dříve eBanka).

Co mne k tomuto výkřiku inspirovalo? V TechNet Blog CZ/SK se objevil tip od Kantyho, který popisuje, jak IE9 natvrdo říct, že zadávaný výraz není vyhledávací pojem, ale adresa. Nebo naopak, že zadávaný výraz je sice platnou adresou, ale aktuálně chci tento pojem vyhledat na internetovém vyhledávači.

Většinou se bude jednat o jednoslovné názvy intranetových serverů, pokud by totiž člověk zadal FQDN název, tak to interní logika prohlížeče rozpozná a zachová se správně.

“Aby aplikace Internet Explorer 9 přešla po zadání jednoslovné položky ihned na intranetový portál, stačí do adresy doplnit na konec lomítko (/), a zadat tedy například ‘web/’ místo ’web’.”

“Pokud … potřebujete vyhledávat na internetu slovo, které je zároveň adresou intranet serveru, stačí před dané slovo napsat otazník, tedy ‘?itweb’.”

Zdroj: TechNetBlog CZ/SK

Zobrazit komentáře