Vista - windows.old adresář

Tenhle operační systém nemám rád. Pracovat s ním je utrpení. Vše je daleko pomalejší než ve Windows XP a co je nejhorší, nelze v něm provést vše, co šlo v jeho předchůdci - namátkou adminpak.msi, SQL 2005 integrovaná autentizace do vzdálené (non-trusted) domény. Je možné, že můj negativní pohled je zaviněn zatím nevychytanými ovladači, přesto mám však pořád pocit, že disk na notebooku svítí zeleně vždy. První reinstalace Vist přišla po necelých třech měsících. Od té doby jsem si říkal, že mám nějak málo místa na lokálním disku.

Už si nevzpomenu, co jsem na konci srpna vyváděl, každopádně jsem reinstaloval Visty na ten samý oddíl a pochopitelně jsem zamýšlel oddíl předtím zformátovat, aby na něm nic nezůstalo. K mému překvapení jsem však objevil adresář Windows.old a v něm uložené vybrané části předchozí instalace. Microsoft tuto fíčuru implementoval pro přechod z Windows XP na Visty, já jsem si svou chybou vytvořil Windows.old adresář při migraci z Vist na Visty :(

Docela jsem se zděsil, když jsem si zobrazil objem tohoto adresáře - 25 GB. Takže jsem začal mazat. Opět hloupě - přes Total Commander. Adresáře CONTENT.něco obsahující cache Internet Exploreru však nezklamaly. Tento adresář tak pro příště jednoznačně mazat příkazem "RMDIR /Q /S Windows.old".

Místa na disku však přibylo pouze cca 11 GB. Pak mi to došlo - adresář Windows.old obsahoval i Junction Points na jiné adresáře, které jsou již součástí mé nové instalace. Nicméně každý GB dobrý.

Zobrazit komentáře