Sourcetree a Github

Nainstaloval jsem na nový notebook Sourcetree. Následně jsem chtěl naklonovat dvě Git repository z Githubu. Ale ouha. Nejdříve jsem musel zvolit credentials helper v pop-up okně s titulkem CredentialHelperSelector. Je nutné zvolit manager-core, dole zaškrtnout checkbox "Always use this from now on" a stisknout Select. Tohle okno se zpravidla ještě párkrát objeví, nechápu.

Co je ale horší, je okno, které se objeví vzápětí po přesměrování do internetového prohlížeče.

Vůbec jsem nechápal, kde je problém. Objevil jsem mnoho obskurních návodů, kterým se mi od počátku nechtělo věřit. Asi po hodině jsem konečně narazil na řešení, které je naprosto neuvěřitelné. Zní asi takto:

  1. stránka ti nefunguje v Chrome nebo Edge, případně jejich odvozeninách jako je Vivaldi (můj případ), že?
  2. zkopíruj si URL z prohlížeče
  3. otevři Mozilla Firefox
  4. vlož URL ze schránky, ale na začátku změn https:// na http://
  5. no a teď už získání OAUTH tokenu projde, Firefox je možné zavřít a Sourcetree je spokojený

Opravdu je to tak! Google šel v bezpečnostní politice patrně tak daleko, že i když chce člověk otevřít http://localhost/, tak to prohlížeč automaticky změní na https://localhost/. Vskutku je to tak, ověřil jsem si to.

Tohle je přeci úplná pitomost. Když bych používal třeba jen UniFi Network Application (dříve pojmenovaný krapet logičtěji UniFi Controller) nainstalovaný na lokálu a nechtěl se trápit s HTTPS, tak mám smůlu? Nebo na správu prehistorického VOIP PAP2T, které o HTTPS nikdy neslyšelo? To přeci nemůže být pravda. V dalším článku se tak pokusím najít, jak tuhle divnou věc vypnout.

Zobrazit komentáře