Quick Assist a echo

Potřebovali jsme pomoc externího konzultanta pro rekonfiguraci něčeho, co je zazděné v DMZ  a dostupné jen přes VPN s MFA. Napadlo mne, že bychom na to mohli použít Quick Assist (česky Rychlý pomocník). Jeho předchozí verze byla k dispozici už ve Windows 10 b1607, ale nefungovala dobře. Pokud si dobře vzpomínám, tak pro něj byl nepřekonatelnou překážkou NAT - takže byl dost nanic.

Nedávno jsem na něj narazil znovu - a k mému překvapení je to již natolik funkční, že jsem se začal postupně zbavovat MSP360 Remote Desktop (snad se to tak zrovna jmenuje, tvůrci jsou naprosto šílení a přejmenovávají firmu i produkt co čtvrtrok). Ty jo, nejmenuje, oni už to zase přejmenovali na MSP360 Connect. Takhle se spalují peníze na marketing...

Ale zpět, řekli jsme si, dobrá, zkusíme použít Quick Assist a pro hlasovou komunikaci využijeme Teams.

No a to byl kámen úrazu. Quick Assist někdy v září tohoto roku dostal výbornou fíčuru - přenáší zvuk. A ve spojení s Teams je to totální zabiják. Echo se zacyklí, to se nedá popsat, to se musí zažít. Jak z toho ven? Kolegovi s W11 pomohlo najít aplikaci ve Volume Mixeru a tam ji zakázat. Ale mně ve W10 nepomáhalo zaboha nic. A když jsme to konečně našli, okamžitě jsem to zapomněl. Takže jsem to teď hledal snad 5 minut znovu. Proto si to musím hned napsat, protože to je totálně neintuitivní.

Nejkratší cesta je tato:

  1. taskbar notification area, pravoklik na ikonce Speaker/Headphone
  2. volba Sounds
  3. záložka Communications
  4. zvolit Mute all other sounds
  5. OK

A echo je rázem pryč. Vypnout je pochopitelně musí obě strany využívající Quick Assist.

A teď ještě pár obrázků:

Zobrazit komentáře