OWA v Exchange 2003 a Vista

Velký důraz při vývoji Windows Vista byl kladen na implicitní bezpečnost. Neznám uživatele, který by se, minimálně ze začátku, nemusel obrnit trpělivostí, než si buď zvykne, nebo všechny ty zabezpečovací fíčury vypne. Jako u každého nového produktu se postupně objevují více či méně nekompatibilní zádrhele a ty se nevyhnou ani vlastním produktům Microsoftu. Výhodou u nich je, že potřebný hotfix je většinou dříve, než dotyčný admin ten problém objeví. Dnes jsme tak v práci zjistili, že pro korektní používání Outlook Web Accessu v Exchange 2003 je potřeba nainstalovat hotfix na Exchange Server.

Bez uvedeného hotfixu není možné z Windows Vista přes OWA psát nové e-maily či odpovídat na došlou poštu. Místo těla zprávy se objeví červené 'x' - viz obrázek. Není možné vytvořit nový úkol, poznámku či schůzku.

Windows Vista totiž vůbec neobsahují podporu pro ActiveX ovládací prvek, který je použit v OWA stránkách. Microsoft uznal, že ActiveX ovládací prvky byly příliš snadno zneužitelné všemožnou havětí a tak je z IE 7 prostě odstranil. Jediným řešením je nainstalovat opravu 911829, který v OWA stránkách vymění stávající ActiveX prvek za iframe. Jak je uvedeno v komentářích článku na Microsoft Exchange Team Blogu i v samotném záznamu v MSKB, je nutné nainstalovat update jak na front-end, tak back-end Exchange servery.

Výše uvedené chování je platné i pro Exchange 2000.

Zobrazit komentáře