Mimořádný hotfix pro ASP.NET chybu

Doplnění 1.10.: Teprve před půlnocí z 30.9. na 1.10. Microsoft zveřejnil patche na Windows Update, resp. Microsoft Update, resp. WSUS. Ruční instalace byla pěkná pruda, protože bylo nutné stáhnout hotfixy pro všechny .NET Framework instalace, které se na konkrétním serveru nacházely. Nyní je to tedy daleko jednodušší.

Microsoft včera večer vydal hotfix pro závažnou ASP.NET zranitelnost. Security Bulletin MS10-070 je zde. Článek v MSKB 2418042 pak tady. Tento dokument pak popisuje bohužel též “Known issues”, takže doporučuji před instalací pročíst (a samozřejmě zálohovat). O problému podrobně informoval Scott Guthrie, jeho článek o vydání hotfixu je zde. Jeho článek obsahuje přímé odkazy na patch soubory pro jednotlivé OS a .NET FW verze (i když je doporučeno aktualizovat přes Microsoft Update/WSUS).

Týmy zodpovědné za Sharepoint i Exchange potvrdily “nezávadnost” tohoto patche. No uvidíme.

Po provedení patche je možné odstranit všechny obezličky, které se provizorně nasazovaly (úpravy ve web.config souborech, modul Michala Valáška, nasazení URLScan nebo IIS 7.5 Request Filtering).

Zobrazit komentáře