Internet Explorer 7 a stahování souborů protokolem HTTPS

Od té doby, kdy jsem na domácím počítači upgradoval IE6 na IE7 a na notebooku nainstaloval Vista, mne trápí stahování příloh z bugreportovacího nástroje Mantis, který v práci používáme. Došlo to už téměř tak daleko, že jsme přesvědčili kolegy z linux týmu, aby na Apache serveru odstranili direktivu pragma no-cache. Zcela čirou náhodou se nám dnes povedlo nalézt naprosto překvapivé řešení.

O tomto bugu se na mnoha místech píše už od IE5. Rady většinou spočívají v kontrole NEzaškrtnutí nastavení "Do not save encrypted pages to disk", případně v instalaci neveřejného hotfixu a následné úpravy registrů, až po opuštění HTTPS protokolu, případně vypuštění pragma no-cache a/nebo no-store. Jeden z MSKB článků je třeba zde.

Když klepnu na přílohu vloženou do konkrétního bugreportu, otevře se mi sice v případě PNG souboru dialogové okno s nabídkou otevření či uložené přílohy, při volbě k uložení dostanu níže zobrazenou hlášku. V případě ZIP souboru se mi hláška zobrazí hned po klepnutí.

Přitom výchozí nastavení mého Internet Exploreru 7 na Windows Vista bylo následující a tedy správné vzhledem ke všem článkům uváděným na Internetu.

Zcela překvapivě kolega, kterému tímto velmi děkuji za ušetření mnoha nervů s JV a MR, objevil funkční, bezproblémové nastavení.

Skutečně, v případě IE7 je potřeba položku "Do not save encrypted pages to disk" mít zaškrtlou. Můžeme se jen domnívat, že vývojáři IE7 prostě prohodili význam zaškrtnutí/odškrtnutí. Každopádně nyní konečně nemusím pro stažení přílohy v Mantisu pouštět jiný prohlížeč.

Aktualizace 29. dubna 2008

Dnes po několikaměsíčním boji naši linuxoví guru upgradli MySQL, Apache, PHP i Mantis a ejhle - vše funguje, jak má. Výše zmíněné bylo tudíž problémem konkrétní verze Mantisu, kterou jsme do včerejška používali.

Zobrazit komentáře