BlogEngine.NET videa

Že obrázek vydá za tisíce slov, je známá pravda. A pokud je ten obrázek navíc pohyblivý, je to ještě lepší. Autoři BlogEngine.NET (dále BE) připravili několik video souborů ve formátu WMV, která jednak osvětlují rutinní práci a za druhé demonstrují technické možnosti tohoto blogovacího nástroje.

Dobré je video "Break long posts", o direktivě [ more ] jsem neměl tušení a spoléhal jsem na automaticky generovaný popisek každého příspěvku (už je to minulost).

Ještě lepší je pětiminutový návod, jak "Write extensions". Díky tomu, že BE verze 1.2 má zabudovaný framework pro uživatelsky definovaná rozšíření, může si již nyní každý upravit chování BE k obrazu svému. Plánuji pomocí extenze "umravnit" chování Windows Live Writeru tak, aby ve SLUGu byl obsah TITLE, ovšem bez diakritiky a s nahrazenými mezerami pomlčkou. V době, kdy je v módě UTF-8 mít místo toho na serveru v souborech či databázi zakódované HTML entity, mi příjde jako zvěrstvo.

Hezkou ukázku, jak a proč psát extenze, připravil hlavní vývojář projektu na svém blogu - YouTube video extension.

A ještě jedno video mne zaujalo - User control injection. Je na něm ukázána dynamická podpora uživatelských prvků v příspěvcích a stránkách.

Na video souborech mne mrzí jediná věc - neporadí si s nimi můj oblíbený VLC media player (přehrává jenom zvuk), takže je nutné "se ponížit" a otevřít je ve Windows Media Playeru, ve kterém je vše OK.

Zobrazit komentáře