Ztrácející se nastavení časové zóny na XBOXu

Pozdě, ale přece jsem podobně jako spousta kolegů podlehl a pořídil si doposud chybějícího zástupce Microsoft portfolia - starší XBOX první generace. Ne kvůli hrám (i když pořád některé z nich vypadají dost použitelně), ale kvůli geniálnímu XBMC. Možnost přehrávat téměř libovolný video soubor, obrázky, fotografie, lokální disk, ethernet konektivita, FTP server, SMB klient, podpora streaming klienta, to je prostě paráda. Proto mne trochu rozladilo, když jsem nebyl schopen v XBMC nastavit správnou časovou zónu a podporu letního času. Řešení přitom není složité.

Na webu jsem objevil spoustu návodů, díky nimž jsem pochopil, že hromada parametrů se nastavuje přímo v XBMC, ale ty základní si přebírá z nastavení originálního MS dashboardu a tudíž potřebné změny je potřeba nastavit v něm. Takže jsem přes Manažera spustil c:\xboxdash.xbe a v Settings nastavil GMT+1, povolil DST a nastavil aktuální čas GMT. Následovalo vypnutí/zapnutí, náběh do XBMC a ... špatný čas. Nepomohlo ani nechat XBOX odpojený cca 30 hodin od proudu (aby se vybil akumulátor udržující čas), po kterém následuje automaticky při prvním zapnutí výzva k nastavení času.

Na mém XBOXu byl Ndure 3.0. V tom byl také zádrhel. Tento softmod totiž skrývá originální dashboard. Pro další postup je důležité, aby v e:\ndts\ byl nahrán speciální UnleashX dashboard, který zobrazí i skryté soubory na disku C:\. V Ndure verze 3.0 však je instalace komponenty Ndure Rescue Tools volitelná. Ve verzi 3.1 je již zvolena automaticky. Jak tedy na trvalé nastavení časové zóny? 

Postup

  1. spustit pomocí Manažera v XBMC upravený UnleashX z e:\ndts\default.xbe
  2. jelikož jsem ve speciálním UnleashX, který zpřístupňuje i jinak neviditelné soubory na disku C:\, mohu spustit pomocí voleb System, File Explorer originální MS dashboard, který se nachází v c:\xb0xdash.xbe (důležitá je ta nula v názvu).
  3. v MS dashboardu nastavím správnou časovou zónu GMT+1, povolím DST a nastavím aktuální GMT čas
  4. vypnu/zapnu XBOX
  5. po startu XBMC mohu v Nastavení zkontrolovat, že čas i zóna jsou správně. Navíc mohu povolit NTP synchronizaci, ev. změnit IP adresu tohoto časového serveru.

Výše uvedený postup je použitelný pro nastavení všech základních systémových parametrů, které si alternativní dashboardy přebírají z originálního MS dashboardu, např. nastavení formátu obrazovky 4:3, Letterbox, Widescreen.

Zobrazit komentáře