Vista cached offline files – jak se zbavit mrtvol?

Pokud zhyne server/disk/adresář/sdílený adresář, z nějž měly Visty synchronizované nějaké adresáře/soubory a z nějakého důvodu nelze navrátit původní stav, je nutné se těchto mrtvých dat zbavit, jinak můžou užrat dost místa z disku. Následující text rekapituluje stručně jednotlivé možnosti.

1. přesvědčit se, že mám Vista se SP1 – pokud ne, je možné, že budu potřebovat nainstalovat hotfix KB942845.

2. otevřít Control Panel, Offline Files (v Classic View), případně Control Panel, Network and Internet, Offline Files v pohledu Control Panel Home

3. na záložce General kliknout na tlačítko View your offline files. Zobrazí se okno Offline Files Folder a v něm uvedené objekty.

image

4. pod ikonou Computers se nachází seznam všech serverů, ze kterých jsou stahovány offline verze souborů. Je potřeba najít to, co se má smazat (celý server, sdílený adresář atd.) – a smazat jej.

5. pokud byl sdílený adresář namapován jako síťový disk, je uveden pod Mapped Network Drives

V případě, kdy selže tato metoda, existuje ještě jedna drsnější, při které se sice zaručeně odstraní data z mrtvých serverů a adresářů, ale nejen to – smažou se komplet Offline Folders, takže si je člověk bude muset znovu nadefinovat. Stačí v registry založit jeden nový záznam, reboot a hotovo

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\CSC\Parameters, zde vytvořit DWORD nazvanou FormatDatabase a přiřadit jí hodnotu 1.

Pozn. 20.11.2008: Jelikož jsme měnili UNC cestu, na které se nachází síťová data, bylo jediným řešením, jak se zbavit v Offline složkách staré cesty, projití registry a surové nahrazení staré UNC cesty novou UNC cestou.

Zobrazit komentáře