Outlook 2013, Outlook.com a vlastní doména

To je zase dílo. Před časem jsem nějak naprosto bez problémů nastavil Outlook 2013 pro synchronizaci s pokusně vytvořeným Outlook.com účtem. Fungovalo. Pak jsem dal notebook do domény a potřeboval jsem vytvořit všechny Outlook profily znovu. A nastavení synchronizace na Outlook.com mi nešlo ani zaboha. Začal jsem lovit na netu, přeci nemůžu být jediný s tímto problémem. Nejsem.

Problém je v tom, že používám vlastní doménu. Automatická konfigurace v Outlooku 2013 pro tuto kombinaci nefunguje. Marně jsem se snažil použít při manuální konfiguraci server m.outlook.com. Nakonec jsem dohledal tuto diskuzi, ve které je uvedeno, že při použití Custom Domains (vlastní domény) je třeba uvádět server m.hotmail.com. Zkusil jsem to a bingo, funguje.

outlook2013_outlook_com

Skoro bych přísahal, že původně mi fungovala autokonfigurace. Což je krapet divné, protože v doméně jsem žádný Autodiscover záznam neměl. Takže se možná pletu.

Doplnění 14.8.:

Používat v dnešní době doménu hotmail.com je krapet obstarožní, nakonec jsem dohledal, že správným názvem (vedoucím na totéž místo) je s.outlook.com. 

Zobrazit komentáře