Nefunkční Dell OMSA console, Dell KVM, Dell EqualLogic

Po delší době jsem se dostal do potíží při restartu serveru. Tak si říkám, nic se neděje, server má DRAC kartu. Připojím se k DRAC kartě, chci nahodit konzoli, která se spouští v Javě – smůla, nefachá. Tak OK, tento server je připojen ještě ke KVM switchi. Připojím se ke switchi, zvolím server, chci spustit konzoli. A nic. To je k vzteku, zrovna v okamžiku, kdy člověk nutně potřebuje něco spravit. Nepochybuji o tom, že na vině jsou pravidelné aktualizace Java RTM na mém notebooku. Nakonec jsem donutil OMSA a IE použít ActiveX prvek, to je tedy taky chuťovka. Po odvrácení hrozícího problému jsem se vrátil zpět k řešení, co se to s těmi Java aplikacemi stalo. Pokusy o spuštění končí hláškou “Missing required Permissions manifest attribute in main jar”.

java01

java02

Netrvalo dlouho a našel jsem tento článek. Počínaje aktualizací 51 pro Javu 7 je uživateli odepřeno spustit aplikace, které nejsou digitálně podepsané, případně jsou tzv. self-signed nebo jim chybí atributy povolení. Správným řešením, které Oracle doporučuje, je kontaktovat vývojáře dané aplikace a požádat je o úpravu kódu. Je klidně možné, že nejnovější OMSA či DRAC firmware už tuto úpravu obsahují, těžko to ale řešit v momentě nefunkčního serveru, kdy jde o čas.

Naštěstí je tady obezlička – přidání konkrétního URL v konfiguraci Javy na klientském počítači. Musel jsem tedy chvíli hledat, takže si tady raději uložím pár screenshotů.

Control Panel > Programs > Java (32-bit)

java1

Záložka Security

java2

Tlačítko Edit Site List…

java3

Nyní je třeba klepnout na tlačítko Add.

java4

Vložte URL.

java5

A konečně OK. V případě HTTP protokolu se ještě objeví varovné hlášení. Takže Continue.

java6

Nyní je třeba zavřít okno prohlížeče, které volá Java aplikaci a otevřít znovu. Java aplikace se korektně spustí.

Zobrazit komentáře