dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

Windows 8 a zálohování

Ve Windows 8 je zálohování, jaké známe z Windows 7, naprosto ukryto. A zdůvodnění? To je neuvěřitelné: “… this function is being deprecated and will not be updated. It was rarely used and its functionality has been replaced by the new File History feature.” To si v Microsoftu opravdu myslí, že zálohování bylo dobré jen na soubory? Co komplet nastavení systému? Vím, že se dají synchronizovat nastavení pod Microsoft Account, ale pochopitelně jsou aplikace, které nejsou od Microsoftu a takhle nefungují.

V tomto článku, který popisuje File History, jdou ve vysvětlování důvodů ještě kousek dál: “Our telemetry shows that less than 5% of consumer PCs use Windows Backup and even adding up all the third party tools in use, it is clear nowhere near half of consumer PCs are backed up.

Přiznám se, že tomuhle moc nerozumím. Cost-cutting je všudypřítomný, ale takhle extrémně? Těch ubohých 5 procent uživatelů je tak odkázáno na produkty třetích stran, případně na dumání, jak umožnit zálohování a la Windows 7, ovšem za cenu znefunkčnění File History.

Co bude další na řadě? Udělá si Microsoft průzkum, že necelá desetina uživatelů používá ACL a zbytek se spokojí s Everyone Full Control?

Pro tisk

Komentáře (3) -

 • xantipa

  13.09.2012 10:07:29 |

  Díky za článek, o tomto jsem neměl tušení. Je pravda že bitová kopie nebylo moc šikovné řešení a třeba automatické mazání záloh spíše nefungovalo než fungovalo, ale tohle je podraz. Už zálohování v sedmičkách bylo odvarem toho z XPček. Asi silná zálohovací loby....

 • wordpressák

  06.11.2012 21:42:57 |

  Přesně tak aktuální mizerné zálohování, Windows 8 už se mi stačily trvale zaseknout při startu (kvůli driveru) a podobné vysoce ignorantské zacházení Microsoftu s návratem k Poslední známe funkční konfiguraci mne zrovna přivedlo až k napsání blogového návodu na radikálnější zálohu. Aneb ani F8 už mi neinicializuje při startu boot menu ( minimálně jste nahraní pokud neprovedete zásadní preventivní úpravy /asi skrz BCDedit).
  Ten backup program musel mít původ někde u prvních Win98.

 • Tomas

  06.01.2013 22:11:58 |

  technet.microsoft.com/.../ee656415.aspx
  disktovhd

  Souhlasím, že když zálohování není součástí systému s náležitou podporou je ostuda.
  Věřím, že v rámci SP ho alespoň do edice PRO dají.

Komentáře jsou uzavřeny