dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

Windows Server 2003 R2 instalační disky na jednom DVD

Windows Server 2003 R2 edice Standard či Enterprise přichází na dvou instalačních CD. První z nich je klasické CD Windows Serveru 2003 s integrovaným SP1, při instalaci na něj "zabírá" licenční číslo určené pro běžný Windows 2003 Server. Co však dělá R2 "erdvojkou", je druhé CD, které se musí spustit po dokončení úvodní instalace. Sériové číslo na R2 je již jiné. R2 CD 2 se s oblibou vždycky zatoulává (obdobně jako klíč), takže otázka zní - lze vyrobit jedno instalační médium?

Kupodivu lze a není to ani příliš složité. Stačí postupovat podle těchto bodů:

 1. zkopírovat si obsah CD1 do pomocného adresáře na disku
 2. zkopírovat obsah R2 CD2 do toho samého adresáře (tj. do kořenového adresáře CD1)
 3. vypálit si z tohoto adresáře bootovací DVD, případně instalovat z tohoto adresáře (např. virtuální stroj)
 4. při instalaci zadat R2 klíč (tj. nikoliv ten první, standardní)
 5. po dokončení instalace a prvním zalogování se automaticky začne instalovat R2
 6. je zapotřebí pouze stisknout OK 

Tento článek se netýká Small Business Serveru 2003 R2.

Pro tisk

Komentáře (2) -

 • michal zobec

  31.10.2007 22:26:59 |

  a co třeba small business server 2003 na jednom dvd? ms sice vykládá o existenci sbs na dvd ale nikdy jsem ho nikde neviděl a docela by se to hodilo... Wink

 • Radek Doležel

  01.11.2007 12:47:03 |

  Hledal jsem přesný postup na webu, bez úspěchu. Nicméně jsem našel opačný případ, kdy člověk s SBS2003 instalačním DVD chtěl provést slipstream driveru a vytvářel si CD1. IMHO by to mělo být reverzně použitelné Smile

  www.unixwiz.net/.../new_tech_tip_sl.html

  "Only difference with mine is that my copy of SBS2003 came on DVD. Had to create CD1 from a directory on the DVD. I also had to edit the txtsetup.sif file in the I386 folder and change the 'SetupSourcePath' to show the root directory \ instead of the DVD default of \cd1\".

  Takže nakopírovat všechna CD do adresářů \cdX\, změnit txtsetup.sif a vyrobit boot CD. U toho bude asi krapet drbání, jaké tam musí být soubory v rootu DVD, ale metodou pokus-omyl by mělo být možné dospět ke zdárnému výsledku.

Komentáře jsou uzavřeny