dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

Windows 8/8.1 a wifi

Je tohle možné? Nejsem schopen najít v GUI, jak zobrazit a smazat již nepoužívané wifi sítě. Jediné dvě metody, které jsem dohledal, jsou brutální mazání v registrech nebo netsh příkazy.

V registrech se informace uchovávají ve větvi HLKM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles\. Zde se nacházejí klíče, v jejichž Description řetězci je název dané wifi sítě. Situaci ale komplikuje, že v tomtéž místě jsou uloženy také definice VPN.

Snazší metodou je použít netsh. Příkaz na zobrazení všech uložených wifi profilů zní:

netsh wlan show profile

Když bych chtěl některou wifi smazat, zavolám:

netsh wlan delete profile name=”nazev_wifi”

Chápal bych, že do tabletu se v GUI nemusí vejít všechny dříve dostupné operace, ale proč to probůh není v plnohodnotném desktopu?

Na Redmond Pie jsem našel popis jakési vizuální metody, ta je ale tak příšerná, že si to raději ani nebudu chtít zapamatovat.

Pro tisk

Komentáře (2) -

 • GIGI

  21.05.2014 15:32:22 |

  Win 8.1 - Nastavení počítače (MetroApp - ozubené kolo) > Síť > Připojení > Spravovat známé sítě - zvolte síť, kterou chce odebrat.
  Hmm pravda - cmd je rychlejší :-/

  • Radek

   21.05.2014 21:45:02 |

   Tak to je hustý. Ono to tam fakt je. A taky už je jasné, proč jsem to nemohl najít. Ty zk******é dlaždice letěly hned pryč a místo nich jsem jako první soft instaloval Start8 nebo StartIsBack, případně StartW8.

Komentáře jsou uzavřeny