dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

O autorovi

Stručný profil 

Jmenuji se Radek Doležel a v současné době pracuji ve společnosti Metro International S.A. jako Global Infrastructure Manager.

Po absolvování Střední ekonomické školy v Jablonci nad Nisou (které vděčím za schopnost psát na stroji/počítači všemi deseti) jsem nastoupil na Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu informatiky a statistiky, katedru Informačních technologií. Ve třetím ročníku jsem nastoupil při studiu na částečný úvazek do firmy Médea, což se postupem času změnilo v občasné studium při zaměstnání na plný úvazek, což mělo samozřejmě neblahý vliv na délku studia. Základní životopis je dostupný na www.linkedin.com/in/radekdolezel.

Ačkoliv se najdou určité výjimky, kdy s radostí preferuji nástroje jiných firem či opensource produkty (zářným příkladem je např. Subversion, Mantis nebo Mercurial), pracuji většinou s Microsoft technologiemi.

Certifikace

Můj MCP Transcript je k dispozici na adrese www.microsoft.com/learning/mcp/transcripts, Transcript ID "751019", Access Code "radekdolezel".

MCITP

MCTS

MCSE-M

MCSE-S

SBS Specialist

StartSSL WoT

Vzhledem ke zrušení "konkurenčního" Thawte WOT (viz níže) jsem na konci září 2009 hledal alternativu - a musím říci, že jsem našel náhradu více než plnohodnotnou. Od 30. září 2009 jsem notářem programu StartSSL Web of Trust společnosti StartCOM s oprávněním ověřit uživatele StartSSL WoT, jenž je žadatelem o StartSSL Free (Class 1) certifikát, případně ověřit jiného notáře programu, jemuž expiruje status StartSSL Verified (Class 2) certifikát a nechce jej již obnovovat.

StartSSL™ Web-of-Trust Notary

Thawte WOT

Od roku 2004 do 16. listopadu 2009 jsem byl notářem programu Web of Trust společnosti Thawte s oprávněním přidělit ověřenému žadateli o osobní e-mailový certifikát až 35 bodů. Web of Trust byl zrušen rozhodnutím společnosti Thawte, všechny vystavené certifikáty zneplatněny, příslušné certifikační autority odstaveny.

WOT

Trochu historie

Moje první setkání s počítačem se datuje do druhé poloviny 80. let, kdy jsem měl na pár dní zapůjčeno 8-bitové Atari 800 XL. Prvním vlastním počítačem bylo Atari 800XE, jež bylo později vystřídáno v té době naprosto bezkonkurenčním 16-bit strojem Commodore Amiga 500 a po roce 1992 modelem Commodore Amiga 1200. S tímto počítače jsem vydržel až do 3. ročníku VŠE, ale poté se neustálé konvertování souborů textových procesorů a tabulkových kalkulátorů mezi Amigou a PC stalo neúnosným a Amiga byla vystřídáná dnes již také prehistorickým 484 DX4/100. Následující smršť x86 a x64 procesorů si již přesně nevybavuji, v posledním domácím počítači tiká Intel i7, na notebooku taktéž.

Mnoho let jsem používal telefony s operačním systémem Windows, ať už se jmenoval PocketPC, Windows Mobile. Příchod Windows Phone mne však vystrašil natolik, že jsem podlehl a půjčil si na zkoušku iPhone 3GS. Stejně jako u řady jiných mne očarovala jednoduchost a snadnost, s jakou lze telefon používat - takže iPhonů je doma už víc, včetně iPadu a AppleTV2.

Disclaimer 

Tento blog vyjadřuje vyhradně mé soukromé názory a postřehy a v žádném případě nereprezentuje názory a postoje mého zaměstnavatele.