dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

Odstranění webu využívajícího SSL wildcard certifikát v IIS7

Potřeboval jsem odstranit web, který využívá SSL wildcard certifikát tvaru *.domena.cz. Při pokusu o smazání webu se objeví chybová hláška. Identická chybová hláška se objeví též při pokusu o odstranění https bindings.

iis7_remove_https_binding

Obdobný scénář použití jsem nalezl zde. Důležitější je však odpověď přímo od jednoho z tvůrců IIS7. S dovolením se pokusím o překlad. Více...

Microsoft Hyper-V Server 2008 R2

Celý pátek jsem na TechNetu či MSDN netrpělivě vyhlížel RTM verzi Windows Server 2008 R2. Microsoft nakonec vypustil DVD image až hodně pozdě. Dnes jsem poněkud překvapivě zjistil, že byla uvolněna i RTM verze Microsoft hypervisoru Hyper-V Server 2008 R2. Ačkoliv “ne-R2” verze je volně ke stažení ze stránek MS, tak R2 zatím nikoliv (nabízí se pouze R2 Release Candidate).

Pro stažení RTM je tak (snad dočasně) nutné mít TechNet či MSDN předplatné. Umístění R2 RTM je krapet složité. Nenachází se totiž v sekci “- Updated Products –“, není umístěné ani v sekci “Operating Systems”, ani v sekci “Servers”, ale je v sekci “Applications”. Více...

Windows 7 RSAT RTM

Na Windows 7 Enterprise RTM jsem přešel minulé pondělí (10. srpna), k úplnému štěstí mi chyběla správná verze Remote Server Administration Tools. Je to obdoba adminpak.msi známého z Windows Serveru 2003, případně RSAT z Vista SP1.

Dnes jsem si všiml, že W7 RSAT RTM vyšly den poté, 11. srpna. Ke stažení na webu Microsoftu. Pěkný bumbrlíček, jen co je pravda, x86 i x64 edice každá přes 215 MB.