dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

UAC a síťová tiskárna

UAC mne zabije. Jsem zvědav, jak jej Microsoft upraví v nástupnickém produktu Vist, ale zatím je to peklo. Vypínat jej ale zatím nechci, protože si člověk odvykne a pak třeba u MCP zkoušek bude marně dumat, na jakou hovadinu se to ptají.

Potřeboval jsem si doma na “W2008 superworkstation” připojit prehistorickou HP LJ 1100 připojenou přes JetDirect. Klepnu na Add Printer, zadám IP adresu, potvrdím – Access denied. Tak jsem si to zkusil ještě párkrát, než se mi rozsvítilo.

image

Jedná se přeci o možnost zásadního zneužití administrátorských práv, takže je nutné vyvolat akci jako administrátor :) Tohle je podle mne přesně případ, kdy to někdo přepísk s návrhem zabezpečení. Pak už opravdu stačí jen zvolit volbu tiskárny, která nebyla nalezena, vyplnit IP adresu a jede to jak po másle.

Instalace Visual Studia a SQL Serveru

S každými novými verzemi dvou a více MS produktů na jednom počítači nastává krapet instalační magie. Asi nepřekonatelná zůstane kombinace SQL Serveru, už nevím jaké verze Visual Studia, Office, Site Server, na to byl potřeba hodně dlouhý návod a přesný sousled kroků. Nejinak je tomu u nejnovějšího Visual Studia 2008. Proto si zde poznamenávám stručný návod. Více...