dolezel.net

Co není v hlavě, je v blogu...

VHD soubor v komprimovaném adresáři

První den po krátké dovolené jsem naslouchal diskuzím kolegů, kteří probírali špeky minulých dní. Zaujala mne poznámka, že jeden z nich komprimuje na Virtual Serveru adresáře obsahující VHD soubory Virtual Serveru. Trochu jsem zagooglil a výsledek? Komprimuji složku, v níž mám na notebooku uložené všechny Virtual PC soubory. Více...

Nefunkční RDP připojení k Windows Serveru 2003

Dnes mne Visty opět překvapily. Chtěl jsem se připojit k jednomu Windows Serveru 2003 přes RDP, obdržel jsem tuto hlášku.

Koukal jsem na to jako vrána, co se to děje. Tak jsem se připojil na server vedle a zkusil se připojit na ten žádoucí server z něj. Hláška, která se objevila, byla stejná jako ve Windows XP a musím přiznat, že pochopitelnější. Kolegové totiž viseli na těch dvou administrátorských připojeních. Z hlášky, kterou poskytuje Vista, bych to však nepoznal ani omylem. Je nyní otázka, jestli to je žádoucí chování nebo chyba.

 

Kontrola obsahu CSR

Předtím než zažádám komerční certifikační autoritu o vydání certifikátu, je záhodno vždy zkontrolovat, co zadal administrátor během vytváření Certificate Signing Request (CSR).

Pokud je již nainstalováno Win32 OpenSSL, stačí zadat:

c:\openssl\bin\openssl.exe req -text -noout - verify -in c:\certs\my.csr

Konverze PFX na PEM a zpět

Vzhledem k použitým multiplatformním technologiím potřebuji občas zkonvertovat jeden formát certifikátu do druhého. Používá se k tomu openssl.exe. Mocný, ale náročný program. Příjde mi, že je složen z několika modulů, každý od jiného tvůrce, s naprosto odlišnou syntaxí příkazů, přepínačů, voleb. Pamatovat si vše z hlavy je pro mne nadlidský úkol. Takže si sem budu poznamenávat nejčastější příkazy. Více...